29 stycznia 2014

# 18 Algeria


Moje największe dotychczasowe zaskoczenie :). Przy tak krótkim postcrossingowym stażu zupełnie się nie spodziewałam kartki z tak rzadkiego kraju! Chyba dawno nie doświadczyłam tak przyjemnego uczucia radości i zaskoczenia, jakbym co najmniej wygrała na loterii :D. Napisał do mnie Dadi z Annaby, miasta położonego w północno-wschodniej części kraju, nad samym Morzem Śródziemnym. Szczerze mówiąc, mam nie lada zagwostkę związaną z tą pocztówką, ponieważ nie jestem pewna, co ona przedstawia i gdzie ;). To może wydawać się absurdalne, ale naprawdę nie umiem znaleźć żadnych pewnych informacji, Dadi nie zdradził mi nic na temat tego miejsca, a ja rejestrując kartkę nie wpadłam na to, by się go o to zapytać. Sam napis "Annaba Sidi Brahim" jest tajemniczy - nie wiem czy to nazwa miejsca, czy tego co przedstawione na pocztówce. Miejscowość o takiej nazwie nie istnieje, jest tylko Annaba. Według tego, co pokazują mi zdjęcia znalezione w google, jest to meczet bądź mauzoleum. Ale kogo? Sidi Brahima? Tutaj google również nie pomaga, ponieważ nigdzie nie jest wspomniany nikt o takim imieniu. Ostatecznie zaczęłam zastanawiać się, czy to co widać na pocztówce w ogóle znajduje się w tej samej Annabie, z której pisał do mnie Dadi ;). W 1845 roku miała miejsce bitwa pod Sidi Brahim, jednak jest to miejsce położone zupełnie gdzie indziej w Algerii! Na cześć tej bitwy powstało także wino, które nazywa się właśnie Sidi Brahim. Moja wiedza na temat kultury arabskiej oraz arabskiego języka jest tak znikoma, że nie jestem w stanie rozwikłać tej zagadki. Wstydzę się bardzo swojej ignorancji w tym temacie :(. Ale kartka raduje mnie ogromnie!


6 komentarzy

 1. Bardzo fajna karteczka :) I z jakiego rzadkiego kraju. Super trafiłaś :)

  P.S. Czy możesz wyłączyć weryfikację obrazkową??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyłączone. Dziękuję za zwrócenie uwagi :), bo nawet nie wiedziałam, że można to wyłączyć.

   Usuń
 2. Ja jeszcze nie dostałam OFFa z Algerii, takie rzadkie kraje naprawdę cieszą :-) Gratuluję super zdobyczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też jeszcze nie posiadam pocztówki z tego kraju :(
  Ja czasem też dostaję pocztówki, na których nie wiem co dokładnie jest. Szukam jednak wszędzie, dopóki się czegoś nie dowiem :)
  Pozwoliłam sobie poszukać jakichś informacji o Twojej pocztówce i znalazłam, że na pewno jest to miasto Annaba, a w nim znajduje się mauzoleum Sidi Brahima, który jest świętym. Był on wojownikiem o dużej pobożności.Mauzoleum i łuk znajdują się przy wjeździe do miasta.

  OdpowiedzUsuń