28 lutego 2014

# 26 Wielka Brytania


Ostatnia pocztówka, która dotarła do mnie w lutym. Uważam, że to bardzo udane pod względem pocztówkowym zakończenie miesiąca :). Oby następny miesiąc był równie ciekawy!

Miałam okazję odwiedzić Anglię trzykrotnie. Co prawda nigdy nie byłam w okolicy miasta Ely, w którym mieszka Leo - nadawca pocztówki, ale i tak odwiedzone przeze mnie miejsca wystarczyły, bym poczuła do tego kraju ogromną sympatię. Anglia, a przynajmniej południowa jej część, ma niesamowity urok, którego trochę mi brakuje w Polsce. Domy z czerwonej cegły, wiosna pełna wszechobecnych żonkili... Londyn już mnie tak nie urzekł, ale chyba z każdym wielkim miastem mam podobny problem. Zgiełk, ogromne budynki i tłumy ludzi przyprawiają mnie o zawrót głowy i nie czuję się dobrze w takim otoczeniu. Zdecydowanie wolę małe, swojskie miasteczka.

Ely jest właśnie jednym z takich miejsc. 15-tysięczne miasto z zapierającą dech w piersiach, ponad 900-letnią katedrą i uroczymi budynkami zdecydowanie zachęca do odwiedzin. Leo ma szczęście, że może tu mieszkać. Przy okazji dowiedziałam się, że jest on wolontariuszem w okolicznej kawiarni językowej, gdzie poznał wielu Polaków. Idealne warunki na spędzenie życia na emeryturze :).


3 komentarze

 1. Ja lubię małe francuskie miasteczka - też mają swój niepowtarzalny klimat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć! Mam takie pytanie, ile pocztówek miesięcznie wysyłasz i ile otrzymujesz? Tak mniej wiecej
  ;) oraz chciałabym wiedzieć ile kosztuje wysłanie jednej kartki bo słyszałam o jakis podwyżkach na poczcie. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! :) Z ilością nie ma reguły, wszystkie kartki które otrzymuję wstawiam na bloga w miesiącu, w którym je otrzymałam. A więc w styczniu było to 11 pocztówek (Polskie to nieoficjalna wymiana), a 8 w lutym. W marcu jak na razie 5, niedługo pojawią się one na blogu. Jeśli chodzi o wysyłkę, to wychodzi około 15 pocztówek na miesiąc.

   Niestety wysłanie kartki staje się coraz droższe. Rok temu nastąpiła drastyczna podwyżka, a w lutym tego roku kolejna, mniejsza. Na chwilę obecną wysyłka zagranicę to bez względu na kraj: 5zł kartka pocztowa ekonomiczna (która jest ryzykowna, jeśli chcesz wysłać gdzieś dalej) oraz 5,20zł kartka pocztowa priorytetowa. Kiedyś ta różnica była większa i według mnie teraz nie opłaca się słać ekonomów. Różnica 20gr, a kartka może zaginąć albo wędrować miesiącami.

   Mam nadzieję, że pomogłam :). Dziękuję za odwiedziny!

   Usuń