28 lutego 2014

# 25 Portoryko


Bez żadnych wątpliwości, ta kartka jest na chwilę obecną moim największym skarbem :D. Tuż za nią plasuje się zdobycz z Algerii, ale ta przebija ją wizualnie i estetycznie :).

Portoryko, a z hiszpańskiego Puerto Rico - oznacza "bogaty port". Państwo to znajduje się w Ameryce Środkowej, nad Morzem Karaibskim i jest terytorium stowarzyszonym Stanów Zjednoczonych. Prawdziwa egzotyczna perełka :).

Kartka ta zachwyciła mnie nie tylko dlatego, że przedstawia piękny widok, ale również ze względu na włożoną w nią pracę. Addis napisała mi cudowną wiadomość i pięknie ją przyozdobiła. Przy okazji dowiedziałam się, że Old San Juan to najstarsza dzielnica San Juan - miasta będącego stolicą Portoryko. San Juan zostało założone przez hiszpańskich kolonistów w 1521r. i jest najstarszym obszarem historycznym na Karaibach.

Ścieżka biegnąca przez środek tego zapierającego dech w piersiach widoku nazywa się "Paseo del Morro". Addis zdradziła mi, że przez 2 lata w tym właśnie miejscu dokarmiała, jak to zabawnie określiła, "kolonię kotów" żyjących w okolicy :).


5 komentarzy

 1. Ależ się zaśliniłam na tą pocztówkę ;) Piękna jest!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki Skarb!!! Aż zazdroszczę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękna!!! Gratuluję otrzymania takiego cuda.
  To chyba tylko ja dostaje same Holandie, Rosje, Niemcy i Chiny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że każdy ma taki problem, u mnie za to sporo Niemiec. Bardzo bym chciała dostawać dużo kartek z Rosji, ale jak na złość nie chcą przychodzić ;).

   Usuń
 4. ojejku! jaka piękna! :) z tyłu i z przodu i znaczki :)

  OdpowiedzUsuń