28 lutego 2014

# 24 Hongkong


Moja kocia kolekcja pocztówek sukcesywnie się powiększa ;). Tym razem tę małą przyjemność sprawiła mi Lulu z Hongkongu. Z tego rejonu świata była moja pierwsza kartka i do dzisiaj miło ją wspominam. 

Co ciekawe, na kartce którą widać poniżej, został przyklejony niemal taki sam znaczek, jak na poprzedniej, z tym że... ma inny wymiar :). Zauważyłam to zupełnie przypadkiem, przeglądając otrzymane pocztówki. Zastanawiałam się długo z czego to wynika, ale nic sensownego nie przyszło mi do głowy. Być może rozmiar znaczka oznacza rodzaj przesyłki - ten jest mniejszy, ale obok dopisana została adnotacja "Air mail", natomiast na poprzedniej pocztówce jest tylko ten duży znaczek. Nie mam jednak potwierdzenia, jaką drogą dotarła do mnie pierwsza kartka. Zagadka zostaje więc nierozwiązana, dopóki nie otrzymam kolejnej pocztówki z Hongkongu i nie zapytam o to przy rejestracji ;).

Przy okazji - wiecie może do czego służą te kwadraty w lewym górnym rogu? Spotkałam się z nimi również na pocztówce z Chin. Czy to miejsce na jakiś kod?


4 komentarze

  1. Słodki kociak :-) hmmm.. też mi nic do głowy nie przychodzi, ani w temacie wielkości znaczków, ani w temacie kwadratów. Chociaż może są one przeznaczone na wpisanie daty? (dd-mm-rr)... Nie wiem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. W Chińskich adresach zawsze jest 6 liczb przed nazwą miasta, możliwe, że o te liczby chodzi. Raczej wątpię, czy to jest data, byłoby wtedy raczej o 2 kratki więcej :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. I ja się przychylam do opinii, że to musi być miejsce na kod :).

    OdpowiedzUsuń